تبلیغات
شهدای غدیر - مطالب آذر 1390

شهدای غدیر

غربت تا به کی؟!!! نه نامی نه نشانی؟!!!


پایگاه اطلاع‌رسانی رهبر معظم انقلاب
به مناسبت اربعین شهادت شهید حسن طهرانی مقدم، مستند صوتی «ولكن‌الله رمی» را منتشر كرد.این مستند صوتی به بررسی ویژگی‌ها و خاطراتی از شهید طهرانی مقدم از زبان برادر و مادر شهید می‌پردازد و همچنین بخش‌هایی از حضور رهبر انقلاب در منزل شهید را روایت می‌كند.

سرلشگر شهید حسن طهرانی مقدم و جمع دیگری از اعضای سازمان جهاد خودكفایی سپاه، بیست و یكم آبان‌ماه جاری در حادثه‌ای در یكی از مراكز پشتیبانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

این برنامه صوتی 9 دقیقه‌ای شامل بیانات رهبر انقلاب و سخنانی از برادر و مادر شهید طهرانی مقدم است و با بخش‌هایی از یك سرود لبنانی به پایان می‌رسد.

نام این مستند نیز از آیه‌ی شریفه‌ی «فَلَمْ تَقْتُلُوهُمْ وَلَكِنَّ اللّهَ قَتَلَهُمْ وَمَا رَمَیْتَ إِذْ رَمَیْتَ وَلَكِنَّ اللّهَ رَمَى وَلِیُبْلِیَ الْمُؤْمِنِینَ مِنْهُ بَلاء حَسَنًا إِنَّ اللّهَ سَمِیعٌ عَلِیمٌ؛

و شما آنان را نكشتید بلكه خدا آنان را كشت و چون [ریگ به سوى آنان] افكندى تو نیفكندى بلكه خدا افكند [آرى خدا چنین كرد تا كافران را مغلوب كند] و بدین وسیله مؤمنان را به آزمایشى نیكو بیازماید قطعا خدا شنواى داناست» (انفال؛ 17) برگرفته شده است.

ترجمه سرود لبنانی:
زمین، گواه ما در این عصر است                                           
و فریاد ما بلند می‌شود
اگر شعله‌های خورشید تركش شوند
قدرت اراده و عزم ما می‌شوند
برای اینكه مسیر دنیا را عوض كنیم
و وقتی می‌دویم زمین زیر و رو شود
همانا شما بشارت پیروزی قاطع هستید
شاهد باشید ای ملت! عزت برای ماست

برای دانلود کلیک کنید
التماس دعا


نوشته شده در چهارشنبه 30 آذر 1390ساعت 07:32 ب.ظ توسط | نظرات ()

داغ کن - کلوب دات کام
[http://www.aparat.com/v/7990ad08e2a53d4c50050f87f4220c6b72308]

نوشته شده در چهارشنبه 30 آذر 1390ساعت 12:50 ق.ظ توسط | نظرات ()

داغ کن - کلوب دات کام
سپاه نیوز: مراسم اربعین شهادت سرلشکر پاسدار حسن تهرانی مقدم و شهدای غدیر، فردا سی ام آذر ماه در تالار اجتماعات وزارت کشور  برگزار می شود .


به گزارش سپاه نیوز؛ مراسم اربعین شهدای غدیر در تهران، فردا چهارشنبه مورخ 30/9/90 بعد از نماز مغرب و عشاء در تالار وزارت کشور واقع در خیابان دکتر فاطمی و با حضور شخصیت‌های کشوری و لشکری و اقشار و آحاد مختلف مردم برگزار می‌شود.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین علی سعیدی شاهرودی نماینده ولی فقیه در سپاه و نیز یکی از فرماندهان ارشد نیروهای مسلح سخنرانی خواهند داشت.

همچنین مراسم دیگری در روز پنجشنبه مورخ 1/10/90 در کرج، فردیس،فلکه چهارم در جوار شهدای گمنام، مسجد المهدی (عج) برگزار می‌گردد.

 
                                                        التماس دعا

نوشته شده در سه شنبه 29 آذر 1390ساعت 08:03 ب.ظ توسط | نظرات ()

داغ کن - کلوب دات کام


پدرم همیشه هر عیدی که می شد به ما عیدی می‌داد. روز عید قربان هم به ایشان گفتیم عیدی ما را بده، اما هر چه اصرار کردیم بابا گفتند:
 «عید غدیر عیدیتان را می‌دهم.»
 این اولین دفعه‌ بود که همچین کاری کردند.

آخرین دفعه‌ای که ایشان را دیدم بعد از ظهر روز جمعه بود که رفته بودیم بیرون، ایشان ما را رساندند خانه و شهید نواب آمد دنبالشان و رفتند. موقعی که خواست برود خوب یادم هست که مفاتیح به دست رفت چون شهید مقدم عادت داشت همیشه دعای سمات را می‌خواند.
حتی وقتی پسرم طاها، را بعد از تولدش برای اولین جمعه خانه آنها آوردم پدرم گفت: طاها را بگذار امروز در کنار او با هم دعای سمات را بخوانیم.

خیلی به این دعا اعتقاد داشت. واقعا با همه وجود می‌خواند، یکبار ندیدم بی‌میل و بی‌حوصله دعای سمات را بخواند. عاشقانه می خواند و به ما هم یاد می‌داد که بخوانیم.
دختر شهید طهرانی مقدم

نوشته شده در سه شنبه 29 آذر 1390ساعت 07:31 ب.ظ توسط | نظرات ()

داغ کن - کلوب دات کام


شهید حسن طهرانی مقدم بسیار به نماز جمعه اهمیت می داد و سعی می کرد ما را هم به رفتن تشویق کند، البته خالی از هر گونه اجبار و زور.
همیشه نماز جمعه‌های ما پر از خاطرات شیرین از ایشان است. فکر می‌کنم اول ابتدایی بودم که بابا من و حسین برادرم را برد نماز، هوا خیلی گرم بود. جوب‌های آبی کنار‌مان بود که پدرم با ما در آن آب بازی می‌کرد تا وقت نماز به ما به خاطر گرما سخت نگذرد.
همیشه در برگشتن از نماز جمعه هر چه می‌خواستیم برایمان می‌خرید، طوری که ما همیشه منتظر بودیم جمعه شود و برویم نماز.

در سخت‌ترین شرایط هم پدرم نماز جمعه‌شان ترک نمی‌شد. حتی در جمعه قبل از انفجار هم برای تفریح رفته بودیم بیرون، شهید مقدم گفت: من بروم نماز جمعه، به شوخی گفتیم: بابا امروز را بی خیال شو، ما به کسی نمی‌گوییم. اما گفت: قول می‌دهم می‌روم و تا ساعت 3 برمی‌گردم. رفت و به موقع هم آمد.
اعتقادشان به نماز طوری بود که شنیدیم شهادتشان هم بعد از خواندن نماز جماعت ظهر بوده. مثل امام حسین مقتدایش که بعد از نماز به شهادت رسیدند.
دختر شهید طهرانی مقدم


نوشته شده در سه شنبه 29 آذر 1390ساعت 05:59 ب.ظ توسط | نظرات ()

داغ کن - کلوب دات کام
برای شهید حسن طهرانی مقدم نماز اول وقت از جایگاه ویژه‌‌ای برخوردار بود، به خصوص اینکه آن را به جماعت اقامه کند.

شهید مقدم آموزه‌های دینی را هیچ وقت مستقیما به ما گوشزد نمی‌کرد. طوری که من هیچ وقت یادم نمی آید پدرم گفته باشد، زینب! نمازت را بخوان. وقتی خودشان عملا این کار را می‌کرد نا خودآگاه به ما هم یاد می داد که نماز باید اول وقت باشد.
این قدر این موضوع در وجود ما نهادینه شده بود که وقتی به مهمانی می‌رفتیم و می‌دیدم بعد از پخش صدای اذان هیچ کدام از اهالی خانه توجه نمی‌کنند برایم عجیب بود و می گفتم چطور می شود صدای اذان را شنید اما نماز نخواند؟! در خانه ما وقت نماز همه کارها تعطیل می‌شد.
ما برای بعضی مسائلی که پدرم در وجود ما گذاشته‌‌اند، زحمتی نکشیده‌ایم و به همین علت شاید ثواب زیادی هم برایمان ننویسند.

دختر شهید طهرانی مقدم

نوشته شده در سه شنبه 29 آذر 1390ساعت 05:52 ب.ظ توسط | نظرات ()

داغ کن - کلوب دات کام


صحبت در مورد شخصیت چند بعدی شهید حسن طهرانی مقدم حتی برای من که دخترشان هستم سخت است. اگر بخواهیم به یک شناخت کامل از ایشان دست پیدا کنیم لازمه آن بررسی همه ابعاد وجودی شهید طهرانی مقدم است.

اما چون ما با به عنوان خانواده ایشان تنها با بعد شخصی پدرم در خانه آشنا هستیم به تبع از این منظر می توانیم راجع به شهید حسن طهرانی مقدم صحبت کنیم ولی در بحث نظامی و علمی ایشان باید از کسانی پرسید که پدرم را از این نظر می‌شناختند.

پدرم آنقدر متواضع بودند که ما تا قبل از شهادتش ایشان را به این اندازه نمی شناختیم. تا وقتی که مقام معظم رهبری راجع به شهید حسن طهرانی مقدم گفتند: ایشان «دانشمند فرزانه» بودند، ما فهمیدیم شخصیت علمی شهید حسن مقدم چه اندازه بالا بوده است.

 
دختر شهید طهرانی مقدم

نوشته شده در سه شنبه 29 آذر 1390ساعت 05:45 ب.ظ توسط | نظرات ()

داغ کن - کلوب دات کام
[http://www.aparat.com/v/2566ed497665fada1a5d2b35f295c68885065]

دانلود


نوشته شده در سه شنبه 29 آذر 1390ساعت 01:41 ب.ظ توسط | نظرات ()

داغ کن - کلوب دات کام

بسم رب الشهداء و الصدیقین

شیفتگی حاج حسن به شهادت و دیدار با هم‌رزمان شهیدش شاید بیت الغزل صحبت‌هایی هم‌رزمان دیروز او باشد اما شنیدن این شیفتگی از زبان خود سردار، قطعا حلاوت دیگری دارد. تک‌جمله‌ای که به نظر می‌رسد در هیاهوی وداع با او نشنیده باقی ماند.روزی که سردار مقدم در مراسم تودیع هم‌رزم شهیدش حاج احمد کاظمی به عنوان فرمانده نیروی هوایی سپاه پشت تریبون رفت و این‌طور گفت: «حاج احمد! ما شما را رها نخواهیم کرد و حتی تا بهشت هم دنبالتان خواهیم آمد.»


نوشته شده در پنجشنبه 24 آذر 1390ساعت 04:08 ق.ظ توسط خادمین شهدا| نظرات ()

داغ کن - کلوب دات کام

بسم رب الشهداء و الصدیقین

حاج حسن مقدم همه سعی اش را کرد که نشانمان دهدحاج احمد یک مدیر بود.

او شروع کرد برایمان از صفات حاج احمد در کار گفت و خواست که صاحب نظرها بیایند و تحقیق کنند شاید یک کتابِ ناطق، قدری این نظام خسته مدیریتی کشور را تکان بدهد، حتی بعد از شهادتش.

او برایمان توضیح داد که حاجی یک نقطه نبوده، بلکه یک جریان بوده. یعنی در غیابش توانسته کارهایش را به ثمر برساند.

گفت که حتی بعد از شهادتش درست مثل وقتی که بود هر روز کار رابا ابلاغ او شروع می کند. اگر اشتباه کند حاجی به او گوشزد می کند، انگار که همیشه هست و ما فهمیدیم که مدیر باید یک جریان باشد نه یک نقطه.

نکته بعدی که اشاره کرد این بود که، جاهایی در جنگ که حاجی حضور داشت نقطه پیروزی ما و یاس دشمن بود.

مثلا در عملیات محرم دست منافقین را به کلی قطع کرد و یا در کردستان عراق، ناآرامی ها را خواباند. مسائل در مرام او باید ریشه ای حل می شدند ولو این که هر درد را موقتاً باید با مسکن آرام کرد، ولی درد نیازمند یک درمان واقعی است. یعنی در مدیریت بحران که جنگ یکی از بزرگترین بحران هاست، باید علاوه بر مقطعی و ضربتی عمل کردن، ترتیباتی به طور موازی چیده شود تا همراه با رشد آرامش، پایه محکم آن تدابیر بتواند اصل مرض را درمان کند. این ترتیبات نیاز به مطالعه، شناخت محیط و دانستن راه کارهای مشابه دارد و شاید در مواقع بحران خیلی ها اینقدرها طاقت دراز مدت فکر کردن را نداشته باشند و این یعنی عین تدبیر. پس مدیر باید مدبر هم باشد.


یکی از آفت های مدیریتی سکون مدیران است. مدیر وقتی بخواهد مجموعه را آن طور که هست حفظ کند، دیگر جایی برای ایده های نو، پیشرفت و تحول باقی نمی ماند.

آقای مقدم به ما گفت که سردار کاظمی در هر مجموعه ای که وارد می شدبه تحول فکر می کرد. تعریف می کرد که سردار کاظمی به من گفته بود، می روم شده پادگان ولیعصر را می فروشم، پول برایت می آورم فقط تو برو سلاحی که جنگ ما با دشمن را نامتقارن می کند بساز.

می گفت نتیجه آن طرز تفکر هم این شد که امروز نیروی هوایی سپاه، اولین هلی کوپتر تک سرنشین را کاملا موفق ساخته، آن هم از طراحی تا تولید. در بخش هواپیمای بدون سرنشین سه مدل هواپیما ساخته است که هرکدامش در محیط رزم خود نوآوری جدیدی است. در بخش پدافند موشکی زمین به هوا، ساماندهی پدافند موشکی سیستم های هوشمندی طراحی و ساخته شده است و همه این ها ثمره مدیریت شهید کاظمی است. ثمره روح آزادی خواه و تسلیم نشدنی اش.

این گونه فکر کردن خلاقیت می خواهد و البته جرأت، آن هم جرأتی که از یک اعتقاد مقدس سرچشمه بگیرد و در وجودت یقینی شده باشد. تنها ققنوس می تواند در دامنه آتشفشان مسکن کند. پس مدیر باید آزاده باشد و به یک زندگی عادی تن درندهد.


سردار مقدم برایمان یک داستان تعریف کرد؛ گفت در یکی از عملیات ها که برعلیه منافقین بود قرار شد منطقه ای را با موشک هدف قرار بدهیم. می گفت، من موشک ها را آماده کرده بودم، سوخت زده با سیستم برنامه ریزی شده ؛ موشک ها هم از آن موشک های مدرن نقطه زنی بود. ایشان از عمق عراق تماس گرفت که مقدم آماده ای؟ گفتم: بله. گفت: موشک ها چقدر می ارزد؟ گفتم مگر می خواهی بخری؟! گفت بگو چقدر می ارزد. گفتم مثلا شش هزار دلار. گفت: “مقدم نزن این ها اینقدر نمی ارزند.”

آقای مقدم می گفت خیلی بعید است شما فرمانده ای وسط عملیات گیر بیاوری که اینقدر با حساب و مدبرانه عمل کند. هرکسی دوست دارد اگر کارش تمام است تیر خلاص را بزند و بیاید با این موفقیت عکس بگیرد، ولی سردار کاظمی در کوران عملیات بیت المال و رضای خدا را در نظر داشت. می دانید چرا؟ چون مولایش امیر المومنین(ع) بود که وقتی می خواست کار دشمن را تمام کند، کمی صبر کرد نکند هوای نفس، حتی کمی غالب باشد و بعد برای رضای خدا قربتاٌ الی الله دشمن را نابود کرد.

همه ی این خصوصیات را که گفتیم شاید کم و بیش با شرح و تفسیر بشود توی کتاب های مدیریتی پیدا کرد. هر چند که بررسی رفتارهای مدیرانی چون شهید کاظمی این صفات را به صورت بومی برای ما ترسیم می کند و فکر می کنم بعضی از این دکترین ها با ظرافت های خاص، عملیاتی کردنشان را باید در نوع ایدئولوژی و رفتارهای چنین مدیران موفقی پیدا کرد. اما هیچ کجا نمی نویسند مدیر باید برای رضای خدا کار کند، نمی نویسند مدیر باید گروه را طوری رهبری کند که سر خط، خدا باشد و آخرش هم خدا، طوری رهبری کند که همه یادشان باشد که بنده خدا هستند. اما فکر می کنم شاه کلید موفقیت مدیریت شهید کاظمی درست همین نقطه باشد، رنگ خدایی اش. که سردار مقدم هم با آن همه صفات ریز و درشت که گفت مبهوت همین یکی مانده بود.

منبع :سایت شهید کاظمی


نوشته شده در پنجشنبه 24 آذر 1390ساعت 04:01 ق.ظ توسط خادمین شهدا| نظرات ()

داغ کن - کلوب دات کام
[http://www.aparat.com/v/11fd09877c074a1f0a90c48fa5d20bbf72998]


دانلود

نوشته شده در چهارشنبه 16 آذر 1390ساعت 02:57 ق.ظ توسط خادمین شهدا| نظرات ()

داغ کن - کلوب دات کام

به نام خدا

یادی از شهدای گمنام غدیر ...........
قهرمان تکواندو کشور شهید سیدرضا محمدزاده...........


با تشکر فراوان از دوست شهید 


نوشته شده در شنبه 5 آذر 1390ساعت 02:40 ب.ظ توسط خادمین شهدا| نظرات ()

داغ کن - کلوب دات کام

به نام خدا

پاسدار اسلام شهید مهدی حاتمی نسب از جوانان برومند روستای شیراوند از توابع بخش خزل روحش شاد و راهش پر رهرو باد


نوشته شده در جمعه 4 آذر 1390ساعت 09:34 ب.ظ توسط خادمین شهدا| نظرات ()

داغ کن - کلوب دات کام
[http://www.aparat.com/v/93da7fe58a420680b6bcd8f4970b685868185]

[http://www.aparat.com/v/ac3ca4d263896b219f37270d4d1e1abe68921]

[http://www.aparat.com/v/2d271756fb06b493408c99a5e44779ea68569]


نوشته شده در سه شنبه 1 آذر 1390ساعت 10:44 ب.ظ توسط خادمین شهدا| نظرات ()

داغ کن - کلوب دات کام

پاسدار و جانباز انقلاب اسلامی "شهید مهدی دشتبان‌زاده" از جمله بسیجیان گمنام حضرت روح الله بود که سال‌ها بی نام و نشان جان در گروه آرمان‌های بلند پیر و مراد خویش و خلف صالحش گذاشت او که در کارنامه فداکاری‌های خود مهر جانبازی نیز حک شده بود، در نهایت به آرزوی دیرینه‌اش رسید همگام با سردار شهید حسن تهرانی مقدم و دوستانش چنان ارباب بی کفن به سوی یاران شهیدش پر پرواز گشود.  


تصویر شهید بزرگوار سال‌ها قبل از شهادت است.


شهید مهدی دشتبانزاده در جمع گردان بهداری لشکر ۲۷-سال های دفاع مقدس

محسن دشتبان‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: شهید مهدی دشتبان‌زاده 48 ساله بود و 3 فرزند پسر دارد؛ همه اقوام و دوستان او را به مردمداری و تواضع می‌شناختند.

وی ادامه داد: شهید یعنی در میدان عمل و آزمایش قرار گرفتن و سربلند بیرون آمدن؛ برادرم در میدان آزمایش و در تمام کارهایش نگاهش به ولایت فقیه بود و سعی می‌کرد دستورات رهبر معظم انقلاب را اجرایی کند و حاضر بود برای حفظ جمهوری اسلامی ایران از جانش بگذرد که در همین مسیر الهی هم به شهادت رسید.


منبع :مشرق نیوز  و  http://ba.razedel.ir


نوشته شده در سه شنبه 1 آذر 1390ساعت 03:30 ب.ظ توسط خادمین شهدا| نظرات ()

داغ کن - کلوب دات کام
مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
Design By : Night Melody