تبلیغات
شهدای غدیر - مطالب دی 1390

شهدای غدیر

غربت تا به کی؟!!! نه نامی نه نشانی؟!!!

بسم رب الشهداء و الصدیقین

رویای صادقه ای که پیام شهید حاج حسن تهرانی مقدم را بعد از شهادتشان به همرزمانش و همه عاشقان ولایت میرساند راز آوردن سه بیت شعراز شاعر ارزشی و مذهبی برادر محمدرضا جعفری در نامه فرماندهان سپاه به حسین علائی که در رثای شهید سرلشکر پاسدار حاج حسن تهرانی مقدم سروده بودند چه بود ؟؟ 

... دیشب به خوابم آمد روح حسن چو نوری.. شأن شهید را او ، می گفت با چه شوری.. اینجا ملاک عشق است پیمان با ولایت... باید نمود پرواز تا مرز بی نهایت.... مأوای ما شهیدان نزد حسین زهراست...... جز راه رهبری نیست راه سعادت و راست........

هر چند این قطعه شعر ده بیتی استاد جعفری را در وبلاگ ایشان (همفکر) خوانده بودم اما بعد از اینکه فرماندهان با بصیرت سپاه در پاسخ به یادداشت 19 دی حسین علائی در روزنامه اطلاعات نامه ای را نوشتند و سه بیت از این شعر ایشان را در پایان آن نامه آوردند بدنبال استاد جعفری رفتم تا آن رویای صادقه را که در مورد شهید حاج حسن تهرانی مقدم دیده اند برایمان تعریف کند اما ایشان اصرار داشتند که آنچه در خواب دیده اند همان است که در شعر آمده ولی از ما اصرار و از ایشان تاکید بر همان اشعار ... تا اینکه استاد جعفری متقاعد شدند در جواب سئوالات متعدد ما قسمتی از خواب را اینچنین تعریف کنند :

شبی بعد از شهادت حاج حسن خیلی دلم گرفته بود چون واقعا او را دوست داشتم و خاطرات ایشان خصوصا در یادواره سراسری شهدای گمنام سال 84 برایم تداعی عرفان و مقام معنوی او بود ، آن شب برای حاج حسن قرآن خواندم تا اینکه خوابم برد ، در عالم خواب دیدم تا حاجی در مکانی زیبا و مجلل و باغی بزرگ است و اینقدر حاجی نورانی بود که مثل خورشید نور افشانی میکرد ، رفتم جلو و گفتم حاج حسن اینجا کجاست؟ 

حاجی گفت اینجا بهشت شهداست و کارنامه شهدا با امضا و تائید مقام معظم رهبری و ولایت کامل میشود و هیچکس نمی تواند بدون تایید ولایت اینجا بیاید هر چند تمام عمر خود را در جهاد و عبادت بسر برده باشد .

گفتم حاجی فکری بحال ما کن فرمودند از طرف من به همه بگوئید که : جز راه رهبری نیست راه سعادت و راست و ملاک و معیار در آخرت پیمان با ولایت است ، و عشق به امام خامنه ای یعنی عاقبت بخیری . 

و لذا من هم این شعر را برای حاجی سرودم:

دیشب به خوابم آمد روح حسن چو نوری
شأن شهید را او ، می گفت با چه شوری
اینجا ملاک عشق است پیمان با ولایت
باید نمود پرواز تا مرز بی نهایت
میعادگاه معشوق با عاشقان بهشت است
این مرتبت که بینی محصول کار و کشت است
با کاروان مولا هر کس نخواهد آمد
این لطف حقتعالی ، جز از دعا نیامد
مأوای ما شهیدان نزد حسین زهراست
جز راه رهبری نیست راه سعادت و راست
فرزند و خانمانم باید دعا نمایند
با رمز یا حسین بر ، قبر شهید آیند
هر کس ولایتی نیست در دام سخت دنیاست
با تأیید ولایت جای شهید اینجاست
عمری به عشق و مستی با امت و امامیم
همراه کاروان با ، صاحب زمان بیائیم
باید دهیم جان را در راه حفظ اسلام
گردد به قدرت حق دشمن ذلیل و ناکام
ای جعفری شهادت مختص عاشقان است
شرط تعهد ما ایثار مال و جان است

نوشته شده در سه شنبه 27 دی 1390ساعت 06:14 ب.ظ توسط | نظرات ()

داغ کن - کلوب دات کام
خوابی که مادرم در حج دید



مدتی قبل از شهادت پدرم، سفر حج پیش آمد که با مادرم اسمشان را نوشته بودند. اما به خاطر مسائل امنیتی به شهید مقدم اجازه ندادند در این سفر شرکت کند، این موضوع برای پدر و مادرم خیلی سخت و ناراحت کننده بود.

مادرم مجبور شد به تنهایی برود حج. از آنجایی که مادرم به خاطر نرفتن همسرش ناراحت بود، لحظات آخر در حج خوابی می‌بیند که آرامش می‌کند.

مادرم خواب دیده بودند که ساک پدرم در مکه است و کسی به مادرم گفته بود ناراحت نباشید اگر شما این دفعه آمدید حج و بر می‌گردید حاج حسن همیشه در حج حضور دارد.

دختر شهید تهرانی مقدم 


نوشته شده در پنجشنبه 8 دی 1390ساعت 11:44 ق.ظ توسط خادمین شهدا| نظرات ()

داغ کن - کلوب دات کام


شهید بحرودی از شهدای انفجار پادگان ملارد

ایشان در هنگام شهادت 27 سال و ساکن مشکین دشت کرج بودند.
 شهادت
آرزویشان بود و در عید غدیر به ارزوی خودش رسید
روحش شاد

نوشته شده در چهارشنبه 7 دی 1390ساعت 10:25 ب.ظ توسط | نظرات ()

داغ کن - کلوب دات کام

بسم رب الشهداء و الصدیقین

ایشان دارای یک فرزند پسر 6 ساله هستند
و از محققین جهاد خودکفایی سپاه بودند و دارای مدرک کارشناسی ارشد هوا فضا بودند .







شادی ارواح مطهر شهدای گمنام غدیر صلوات 


نوشته شده در یکشنبه 4 دی 1390ساعت 02:37 ب.ظ توسط خادمین شهدا| نظرات ()

داغ کن - کلوب دات کام

بسم رب الشهداء و الصدیقین

مانده در حیرت

آستین‌های همت كه بالا زده شود، دیگر محدودیت زمان و مكان رنگ می‌بازد. آن روزها اگر ما با دست خالی، بدون هیچ پیش‌زمینه‌ای كاری را به انجام رساندیم به این دلیل بود كه وجود ناتوان خود را به منبع نور و قدرت الهی متصل كرده بودیم. بنده، شهید ناهیدی و شهید شفیع‌زاده، بسم‌الله گفتیم و در مدت یك ماه از عملیات بیت‌المقدس تا عملیات رمضان بخش عمده‌ی آتش‌بارهای توپخانه‌ی سپاه سازماندهی شد. شروع كار بسیار سخت بود. دلهره و اضطراب از انجام كار با توپهایی كه هیچ آشنایی با سیستم آن نداشتیم، پشتوانه‌ای در ایران نداشت و حتی امكان تعمیر آن در ایران پیش‌بینی نشده بود. این كار ممكن نبود مگر با خواست خدا و اراده‌ی مردان خدا كه در رأسشان شفیع‌زاده عمل می‌كرد. ما مدتی به صورت شبانه‌روزی، جزء به جزء در مورد مسایل و زوایای جنگ، شكل‌دهی، سازماندهی و به كارگیری توپخانه همزمان با آموزش و ایجاد مراكز آموزشی در سطح دوره‌های مقدماتی و عالی و ایجاد ساختار كلاسیك توپخانه در سپاه همكاری می‌كردیم. به یاد دارم كه هنوز بیش از سه ماه از راه‌اندازی توپخانه‌ی سپاه نگذشته بود كه ما در قرارگاه مركزی كربلا مستقر شدیم و از برادران ارتشی درخواست كردیم كه برای بازدید از سازه‌هایی كه به عنوان آتشبارهای توپخانه طرح‌ریزی شده بود، به منطقه بیایند.

روز موعود بنده، به همراه شفیع‌زاده و فرمانده ارشد ارتش در رسته‌ی توپخانه، راهی منطقه‌ای بین اهواز و خرمشهر شدیم. (البته ما در این كار از كمك‌های برادران ارتشی به بیشترین نحو برخوردار بودیم، علی‌الخصوص فرماندهی محترم نیروی زمینی؛ تیمسار سرتیپ شهید صیاد شیرازی كه بدون كمترین دریغی در این كار راه را بر ما هموار كرده بودند.) اما با این وجود وقتی آتشبارهای منطقه مورد بازدید عزیزان ارتشی قرار گرفت، آنها از این همه پشتكار برای ایجاد یك ساختار كلاسیك رزم در منطقه‌ی نبرد توأم با سازماندهی و آموزش و به كارگیری جدیدترین روش‌ها، در توپخانه در كوتاهترین زمان و با حداقل امكانات تعجب می‌كردند.

قرآن؛ زیباترین بهانه

اعتراف می‌كنم كه در تمام طول زندگی‌ام شخصی مانند او ندیدم. مواردی پیش می‌آمد و با مسایل و مشكلاتی برخورد می‌كردیم كه واقعاً از حل آنها عاجز می‌شدیم. اما همیشه صلابت و اقتدار و صبر و استقامت شفیع‌زاده بود كه به ما نیروی مضاعف می‌داد. مثل این كه خون تازه‌ای در رگ‌ها تزریق شود، روح پر امیدی به جان‌ها دمیده شود. بعد از اقامه‌ی نماز صبح، روز كاری ما آغاز می‌شد، او با جدیت كار را شروع می‌كرد.

از سازماندهی آتش‌بارها و حضور و سركشی منظم و مداوم به آتش‌بارها گرفته تا حضور در قرارگاه عملیاتی و هماهنگی با برادران ارتشی، ایجاد پشتیبانی و حضور و سركشی به مراكز تعمیراتی تا این كه شب می‌شد و ما خسته و كوفته برمی‌گشتیم به عقبه‌هایمان در قرارگاه تا استراحتی بكنیم و آن وقت بود كه شفیع‌زاده سر می‌رسید و شب از نو، كار از نو! از او خواهش می‌كردیم تا اجازه بدهد لااقل نفسی تازه كنیم كه دیگر نا نداریم! اما او در مقابل درخواست ما می‌گفت: «الآن وقت كار است، نباید فرصتها را از دست داد» و ما به ناچار در مواردی به قرآن پناه می‌بردیم تا به بهانه‌ی تلاوت قرآن از دستش در برویم!


جوهری به رنگ سرخ

ندیدم خم به ابرو بیاورد، جز در مواردی كه می‌دید در مصرف بیت‌المال اسراف شده، غذا كه می‌خورد حتی خرده‌های نان داخل سفره را هم جمع می‌كرد كه مبادا اسراف شود. نسبت به اموالی كه در اختیارش بود، اولاً به حد قناعت اكتفا می‌كرد و ثانیاً در حفظ و نگهداری آنها نهایت دقت را به كار می‌بست. مثلاً یك كوله‌پشتی داشت كه لوازمی از بیت‌المال را كه در اختیارش بود داخل آن قرار می‌داد و من دیده بودم كه از این كوله‌پشتی در حد یك صندوق جواهر نگهداری می‌كند. در صورتی كه دست‌شان کاملاً باز بود و می‌توانست حتی بیشتر از دیگران، از بیت‌المال استفاده كند كه نه تنها این كار را نمی‌كرد، بلكه دیگران را هم به صرفه‌جویی و اكتفا به حداقل‌ها دعوت می‌نمود.

به گمانم جنگ نعمت بزرگی بود كه این‌گونه توانست جوهره‌ی وجودی انسانها را به نمایش بگذارد و جوانانی را به ثمر برساند كه از هر لحاظ می‌توانند الگوی یك ملت باشند. الگویی كه یك سازمان رزم مجهز را با حداقل امكانات ایجاد كرد.

ما با سلاح‌های ساده وارد جنگ شده و با سلاح‌های پیشرفته از جنگ خارج شدیم. و اینها به حقیقت یاران واقعی امام زمان(عج) بودند. سردار بزرگ، گمنامی بود كه خدمات شایانی را برای انقلاب انجام داد ولی هنوز هم آن چنان كه باید و شاید شناخته شده نیست و آن گونه كه باید او را شناخت، نشناخته‌ایم!

زلال مهربانی

معمولاً سنگر ایشان نزدیك سنگر فرماندهی بود، و هرگز یادم نمی‌آید كه روزی برای نماز صبح بیدار شده باشم و ایشان را بیدار و در حال نماز شب ندیده باشم. فردی بود متعبد، با چهره‌ای بشاش كه نور خدا از چهره‌اش هویدا بود و اخلاص، اعتقاد و عبادت جزو جدایی‌ناپذیر فطرت او. و به مصداق «المؤمن كیس فطن»، بسیار باهوش و با استعداد و مبتكر. با وجود كمبود امكانات و تسهیلات در جلساتی كه برای برآورد مهمات تشكیل می‌شد، سعی بر آن داشت تا سهمیهی بیشتری را برای توپخانه جذب كند تا بتوانند با پشتیبانی آتش مناسب، پشت‌گرمی خوبی برای رزمندگان باشند و تلفات بیشتری به نیروهای دشمن وارد كنند. مثلاً سهمیه‌ی هر قبضه‌ی توپخانه كه حدود 100 گلوله بود، روزی 200 گلوله می‌گرفتند. از مسایل جنگ كه بگذریم معنویت و ارادتشان به ائمه(علیهم‌السلام) مثال‌زدنی بود. خودم بارها دیده بودم كه در جلسات مداحی از صمیم دل و در حال و هوایی دیگر، به شدت گریه می‌كنند. به گونه‌ای كه تكان شانه‌هایش حكایت سوز هجرانی بود كه از فراز شانه‌ها بالا می‌زد. قلب رئوف و مهربانش باعث شده بود كه همه‌ی رزمندگان و فرماندهان، علاقه و ارادت مخصوصی نسبت به او داشته باشند.

حسن، نماد كامل وفاداری و سنبل استقامت بود طوری كه حتی در سخت‌ترین شرایط، روحیه‌ی خود را نمی‌باخت و همواره پشتیبان و حامی نیروهایش بود. چشمانش با خواب و وجودش با استراحت بیگانه بود. با وجود مقام فرماندهی توپخانه ندیدم كه یك بار سوار ماشین استیشن شود. در اواخر جنگ، یك وانت دو كابین در اختیارش بود. تنها استراحت او زمانی بود كه در كابین عقب ماشین بخوابد و یا در حد فاصل راهها كمی استراحت كند. او از جمله سرداران بزرگ اسلام و آذربایجان بود كه با راه‌اندازی توپخانه‌ی سپاه، خدمت بزرگی به اسلام كرد.

این توپخانه در پیروزی‌هایی بعد از عملیات خیبر، به خصوص پیروزی‌های فاو، عامل اصلی و تعیین كننده به حساب می‌آمد. وجود این مرد باعث افتخار همه‌ی ایرانیان است و انصافاً باید به مردم آذربایجان تبریك گفت كه چنین یلانی را در دامن خود پرورانده است.

منبع : سلام تبریز 


نوشته شده در یکشنبه 4 دی 1390ساعت 02:24 ب.ظ توسط خادمین شهدا| نظرات ()

داغ کن - کلوب دات کام

بسم رب الشهداء و الصدیقین 

حلاوت دیدار جانان (بخش اول)

[http://www.aparat.com/v/9927dabe9c9f5d4e69df4762b75fed5587722]

دانلود فایل

 حلاوت دیدار جانان (بخش دوم)

[http://www.aparat.com/v/3cd2022044cb66d14bd2231b9b3eeb3587716]

دانلود فایل

حلاوت دیدار جانان (بخش سوم)

[http://www.aparat.com/v/3152cb4091255e98b92f014f71d17a7688420]

دانلود فایل

شادی ارواح طیبه شهدا صلوات 


نوشته شده در شنبه 3 دی 1390ساعت 04:46 ق.ظ توسط | نظرات ()

داغ کن - کلوب دات کام
مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
Design By : Night Melody