تبلیغات
شهدای غدیر - "سردار بی سر"

شهدای غدیر

غربت تا به کی؟!!! نه نامی نه نشانی؟!!!

بسم رب الشهداء و الصدیقین

نمی دانم در این زمانه شلوغ، چگونه از تو و هنرت سخن بگویم. زمانه ای که همیشه نظاره گر پیشامدهاست و با کمترین زمان همه چیز را از یاد می برد. اندکی بود "کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا" داشت فراموشمان می شد اما تو مصداق آن شدی و...

کجاست بریر؟ کجاست وهب؟ کجاست حبیب؟ کجایند تا ببینند تکه های بدن تو را؟ که شناخت اعضایش از یکدیگر ممکن نیست. چه درهم شدی سردار! خلق حسنی تو غربت مجتبی گونه تو را تصدیق می کرد و اوصاف شهادتت وصف سوختن و ذوب شدن در مرام و منش حسین(ع) را. راستی چقدر سوختیم وقتی خبر پر کشیدنت را شنیدیم نه برای تو، برای خودمان که نمیدانیم در راه بندگی قرار داریم یا آزادیم از هر بند و قیدی.

آن روز شهر لرزید از موج انفجار درونی تو که تاب این دنیا را نداشت و "الدنیا سجن المومن" معنی شد. آن روز لرزید شهر از عشقبازی تو همچون سیدالشهدا که اربا اربا شدن تن و فنای همه هستی در قبال خواست و رضای خداوند را به زندگی ترجیح داد. خدا را شکر می کنم به جهل دشمن که بزرگ تیتر زد: پایان فرمانده موشکی سپاه ایران. و آنها درکی از شهادت ندارند و نمی دانند که سلاح و بمب اتم شیعه، شهادت است و این دریای خون شهیدان است دشمن را روز به روز نادان تر و بزدل تر، و علم و ایمان ما را قوت می بخشد. همانطور که عاشورا اصلی ترین مبلغ اسلام شد و خون شهیدان کربلا شجره طیبه دین را آبیاری کرده و بدنبال آن اسارت اهل بیت رسول خدا تبیین کننده اسلام، عاری از هرگونه انحراف گردید.

تشییع پیکر تو در شهر بی روحمان دوباره خاطره سالهای دفاع را تجلی ساخت و مدام در ذهنمان مرور می شد:

غرق به خون شد بدنت .......... لباس رزم شد کفنت .......... فدایی مکتب ما شد "حسن" شهید ما

نهضت ما حسینیه .......... رهبر ما خمینیه .......... فدایی نهضت ما شد "حسن" شهید ما

... و محرم رسید. امسال بدون تو. "حسن جان"، ما در فراقت فقط می سوزیم و آنهایی که سالهای گذشته در کنارت در روضه ابی عبدالله اشک می ریختند و کنارت سینه می زدند، حسرت می خورند که "حسن مقدم" اکنون همنشین ملائکه است و در بزم عزای حسین(ع) در آسمانها مشغول نوکری.

تو را به حق اباعبدالله، در روز محشر، روز سختی ما، شفیعمان شو...

منبع : عمارها


نوشته شده در پنجشنبه 20 بهمن 1390ساعت 11:38 ق.ظ توسط | نظرات ()

داغ کن - کلوب دات کام
مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
Design By : Night Melody